هدف فناورسرا : انتقال دانش و فناوری نوین برای موفقیت شغلی مهندسان

شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹

هدف یا فلسفه وجودی فناورسرا

امروزه با توجه به وجود فارغ التحصیلان زیاد دانشگاهی در رشته­ های مختلف تحصیلی و اشباع شدن ظرفیت ادارات مختلف، امکان اشتغال به کارهای اداری و پشت­ میز نشینی برای فارغ التحصیلان وجود ندارد یا بسیار کم است. همچنین با توجه به اینکه اغلب اساتید دانشگاه بعد از طی مدارج تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری (دکترا)، غالبا بدون کار و مشارکت در صنعت یا طرح­ های صنعتی و تنها با معیار تعداد مقاله­ های پژوهشی در دانشگاه­ ها جذب شده، درگیر یک کار روتین آموزشی-پژوهشی می­شوند، بنابراین متاسفانه اغلب اساتید دانشگاه، تجربه­ کافی برای کار در صنعت و تجارت نداشته و نمی­توانند کمک زیادی به دانشجویان جهت ایجاد کسب و کار برای خود کنند. همچنین بعلت سیاست­ های اشتباه آموزشی و عدم به روز بودن سرفصل دروس دانشگاهی و درنتیجه دانش فنی اساتید حتی در دروس عملی و آزمایشگاهی،  بسیاری از فارغ­ التحصیلان دانشگاهی اعتماد به نفس و تجربه کافی جهت ورود به صنعت را دارا نیستند. این امر سبب شده تا تمایل و گرایش دانش­ آموزان، جوانان و نوجوانان به تحصیلات دانشگاهی کمتر بشود. خانواده­ ها دیگر تمایلی به فرستادن فرزندانشان به دانشگا­ه­ها ندارند زیرا به فکر نیروی جوانی و آینده فرزندانشان هستند. خانواده­ ها بیشتر تمایل دارند تا فرزندانشان کار و حرفه­ ای را بصورت اصولی یاد بگیرند تا آنها بتوانند در زندگی آینده خود موفق و سرافراز باشند. از سوی دیگر روز به روز شاهد پیشرفت علم و دانش و تکنولوژی در دنیا هستیم که متاسفانه بسیاری از این علوم نیز در دانشگاه­ ها تدریس نمی­شوند زیرا بعلت مشغولیت اساتید به تدریس دروس همیشگی اطلاعی از این علوم جدید نداشته و به کار تدریس و پژوهش­های روتین خود مشغول هستند. موضوعات ذکرشده در بالا و بسیاری از دلایل دیگر باعث شده تا جوانان و فارغ التحصیلان به سمت کار در کشورهای دیگر سوق پیدا کنند. اما ببینیم آیا این موضوع رفع مشکل این دسته از افراد را می­کند. با نگاهی به شرایط پذیرش افراد در شرکت­های معتبر خارجی و حتی داخلی متوجه می­شویم که این داشتن مهارت و دانش در کنار هم مهمترین شرط پذیرش در این شرکت­ها است. بسیاری از این شرکت­ها از متقاضیان مدرک تحصیلی آن­ها را نخواسته و مدرک تحصیلی اهمیت چندانی برایشان ندارد، بلکه داشتن یک حرفه، تخصص و دانش کاری برایشان اهمیت بسزایی دارد. از سوی دیگر اگر کسی بخواهد کاری و شغلی برای خود دست و پا کند با چندین مشکل بزرگ موجه است: 1- مشکلات مالی، 2- مشکلات حرفه ­ای و مهارتی، 3- مشکلات دانش کسب و کار. همین مشکلات باعث شده تا بسیاری از کسب و کارهای نوپا در نطفه خفه شوند و رشد و ارتقا پیدا نکنند. فلسفه وجودی فناورسرا در واقع برای رفع این مشکل و معضل موجود در جامعه است.

فناورسرا بستر آموزشها و مهارتهای لازم در کسب و کار

درباره ما

ما در فناورسرا و با امید به خدا، قصد داریم تا با ارائه کارگاه­ های دانشی و مهارتی در سطح بین المللی و بر اساس دانش و تجهیزات روز دنیا از سطوح مقدماتی تا پیشرفته، علاوه بر آموزشهای مهندسی فناوری های نوین، در ارائه دانش­ های مربوط به کسب و کار شامل مباحث مدیریت مالی، مدیریت بازاریابی، مدیریت فروش و بازرگانی، کار گروهی، خدمات و مشاوره­ های مربوط به ثبت شرکت و مباحث مالی و مالیاتی و حقوقی یک شرکت و نیز ارائه مشاوره در دو زمینه علمی-مهارتی و کسب و کار در راستای اعتلای دانش کاری جامعه گام های مفیدی برداریم. فارغ التحصیلان دانشگاه و نیز افرادی را که علاقه­ ای به دانشگاه رفتن ندارند و به دنبال یادگیری دانش مهارتی و کاربردی، ایجاد کسب و کار، تولید و تجارت هستند با شرکت در این دوره­ های آموزشی می­ توانند با اعتماد به نفس کامل و با علم و دانشی کاربردی مطابق با جدیدترین دانش روز دنیا به بازار کار وارد شوند و دنیای روشنی را پیش رو داشته باشند.

 

نویسنده: دکتر محمد جوادیان
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.

تماس تلفنی با فناورسرا

09210217546

نشانی ایمیل

info@fanavarsara.com

صفحات رسمی ما

هدف فناورسرا ، بهبود زندگی با استفاده از دانشها و مهارتهای مهندسی با ارائه خدمات مشاوره، طراحی، اجرا و آموزش است. شرکت فناورسرای پویا با بهره مندی ازاعضای هیات علمی با تجربه آمادگی انجام مشاوره در زمینه های مختلف برق- الکترونیک- مخابرات- کنترل- ابزار دقیق و هوش مصنوعی را دارد. اعضای هیات علمی فناورسرا با سالها تجربه کار عملی آمادگی انجام پروژه های صنعتی و پژوهشی را نیز دارند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت فناورسرای پویا است و هرگونه کپی برداری بدون اجازه کتبی غیرمجاز می باشد.

طراحی وب سایت

ورود به سایت

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
هنوز در سایت ثبت نام نکرده‌اید؟